Dollar General Matchups 9/15 – 9/21

dollar general1 Dollar General Matchups 9/15   9/21Here are this weeks Dollar General Matchups. Make sure you check out the Dollar General Coupon Policy. If you find some great unadvertised deal come back and let us know.

Grocery

Mentos Gum Bottle: $1
$1/1 Mentos Gum Bottle, exp. 9/30/13 (SS 08/04/13)
Pay FREE

Pepsi or Mountain Dew 2 Liter: $1.25

Pepsi or Mountain Dew 12 pk 12 oz cans: 3/$10
Pay $3.33

Pepsi or Mountain Dew 6 pk bottles: 3/$10
Coupons expire on Sunday!!!
$1/1 Diet Pepsi Multipack Plastic Bottles or 8-pk Mini Cans, exp. 9/15/13 (SS 08/11/13 R)
$1/1 Pepsi Diet Multipack Plastic Bottles or Mini Cans, exp. 9/15/13 (SS 07/28/13)
Pay $2.33

Lay’s Potato Chips 9.5-11 oz B2G1 Free ($3.50)
Pay $2.33

Frito Lay Multi Pack 20 ct: $6

Kellogg’s Froot Loops Cereal 12.2 oz: $2.50
$1/3 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops, Froot Loops, Honey Smacks, Kellogg’s Frosted Flakes, Krave, Frosted Mini-Wheats Little Bites Cereals printable
$1/3 Kellogg’s Krave, Frosted Flakes, Kellogg’s Apple Jacks, Froot Loops, Corn Pops, Honey Smacks, Frosted Mini-Wheats Little Bites Cereals printable
$1/3 Kellogg’s Froot Loops, Apple Jacks, Corn Pops, Honey Smacks or Frosted Flakes Cereals, exp. 11/1/13 (Kellogg’s Breakfast Savings)
$1/3 Kellogg’s Frosted Flakes, Apple Jacks, Froot Loops, Corn Pops, Honey Smacks or Frosted Mini Wheats Little Bites, exp. 10/20/13 (RP 09/08/13)
Pay $2.17

Kellogg’s Corn Pops Cereal 12.5 oz: $2.50
$0.50/1 Kellogg’s Corn Pops Cereal printable
$1/3 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops, Froot Loops, Honey Smacks, Kellogg’s Frosted Flakes, Krave, Frosted Mini-Wheats Little Bites Cereals printable
$1/3 Kellogg’s Krave, Frosted Flakes, Kellogg’s Apple Jacks, Froot Loops, Corn Pops, Honey Smacks, Frosted Mini-Wheats Little Bites Cereals printable
$1/3 Kellogg’s Froot Loops, Apple Jacks, Corn Pops, Honey Smacks or Frosted Flakes Cereals, exp. 11/1/13 (Kellogg’s Breakfast Savings)
$1/3 Kellogg’s Frosted Flakes, Apple Jacks, Froot Loops, Corn Pops, Honey Smacks or Frosted Mini Wheats Little Bites, exp. 10/20/13 (RP 09/08/13)
Pay $2

Kellogg’s Special Red Berries Cereal 11.2 oz: $2.50
$1/3 Kellogg’s Special K Cereals printable
$1/3 Kellogg’s Special K Cereal, exp. 10/27/13 (RP 09/15/13)
Pay $2.17

Kellogg’s Raisin Bran Crunch Cereal 18.2 oz: $2.50
$1/3 Kellogg’s All-Bran, Crispix, Smart Start, Product 19, Muselix, Kellogg’s Raisin Bran, FiberPlus Cereals printable
$1/2 Kellogg’s All-Bran, Rice Krispies, Kellogg’s Corn Flakes or Raisin Bran Cereals printable
Pay $2

Campbell’s Chunky Soup 18.6 – 18.8 oz: $1.50
$0.50/3 Campbell’s Chunky Soup or Chili printable
$0.50/2 Campbell’s Chunky Soup or Chili printable
$0.50/2 Campbell’s Chunky Soup and Chili, exp. 10/31/13 (SS 09/08/13)
$0.50/3 Campbell’s Chunky Soup, exp. 12/31/13 (Labels For Education Booklet)
$1/3 Campbell’s® Healthy Request® soups DG coupon
.50/3
Campbell’s® Chunky™ Soups or Chilis (can or bowl varieties) DG coupon
Pay $1

DiGiorno Rising Crust Pizza: $4.50
$2/2 DiGiorno Large Pizzas printable
$2/2 DiGiorno Large Pizza, exp. 9/30/13 (RP 08/25/13)
Pay $3.50

Nabisco Oreos 14.3-15.35 oz: $2.50
$1/3 Nabisco Cookie or Cracker Product, exp. 9/21/13 (SS 08/11/13)
$0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product, exp. 9/21/13 (SS 08/11/13 R)
$1/1 Nabisco Oreo Cookies, exp. 12/31/13 (Make Their School Day Great Booklet)
$1/1 Oreo Cookies, exp. 12/31/13 (Nabisco Snack Coupon Booklet)
Pay $1.50

Hawaiian Punch 1 Gallon: $2.25
$0.75/1 Hawaiian Punch Aloha Morning printable
Pay $1.50

Mott’s Apple Juice 64 oz: $2.40

Nabisco Ritz Football Crackers 13.7 oz: $2.75
$1/3 Nabisco Cookie or Cracker Product, exp. 9/21/13 (SS 08/11/13)
$0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product, exp. 9/21/13 (SS 08/11/13 R)
Pay $2.38

Dr. Pepper 2 L: $1.25

Dr. Pepper 12 pk 12 oz cans: $3.33

Snapple 16 oz bottles:B3G1
$1.50/1 Snapple K-Cup Packs printable

Ritz Toasted Chips Original or Sour Cream & Onion 8.1 oz: $3
$1/3 Nabisco Cookie or Cracker Product, exp. 9/21/13 (SS 08/11/13)
$0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product, exp. 9/21/13 (SS 08/11/13 R)
Pay $2.63

Werther’s Original Candies: $2
$0.50/1 Werther’s Original Caramels printable
$1/1 Werther’s Original Sugar Free Candy printable
Pay $1

Rolo Miniatures 12 oz: $3
$1/3 Hershey’s Miniatures, Hershey’s Kisses, Rolo, Reese’s Miniatures or Kit Kat Miniatures Bags, exp. 9/22/13 (SS 08/18/13)
$0.75/2 Kit Kat Minis, Rolo Minis, Hershey’s Milk Chocolate Drops, Hershey’s Chocolate with Almonds, Reese’s Pieces, York Pieces, Almond Joy Pieces, Jolly Rancher Bites or Twizzlers Bites Candies, exp. 11/22/13 (SS 09/08/13)
Pay $2.63

Campbell’s Condensed Chicken Noodle or Tomato Soup:$1
$0.40/4 Campbell’s Condensed Chicken Noodle, Tomato or Cream of Mushroom Soup, exp. 10/31/13 (SS 09/08/13)
$0.40/3 Campbell’s Condensed Soups, exp. 10/31/13 (SS 09/08/13)
$0.50/3 Campbell’s Condensed Soup, exp. 12/31/13 (Labels For Education Booklet)
$0.40/3 Campbell’s Condensed Soups printable
$1/5 Campbell’s Condensed Soups printable
.40/3 Campbell’s® Condensed soups. DG Coupon
Pay 0.80

If Healthy request included
$1/3 Campbell’s® Healthy Request® soups DG Coupon (if included!)
Pay 0.72

Prego 14.5-24 oz: $2
$0.40/2 Prego Italian Sauce, exp. 10/31/13 (SS 09/08/13)
$1/2 Prego Jars, exp. 12/31/13 (Labels For Education Booklet)
Pay 0.50 each

Spam 12 oz: $2.25
$1/2 Spam Products printable
$1/2 Spam Single Product, exp. 10/7/13 (SS 08/11/13)
$0.55/1 Spam Product, exp. 10/7/13 (SS 08/11/13)
Pay $1.70

T.G.I.Friday’s Frozen Snacks 7.6-10 oz: $3.50
$1.50/3 T.G.I.Friday’s Frozen Snacks printable
Pay $3

Dinty Moore Beef Stew 20 oz: $2.50
$1/2 Dinty Moore Beef Stew printable
Pay $2

Libby’s Vegetables 14.5-15 oz: 0.65
$1/4 Libby’s Vegetables, exp. 10/12/13 (RP 08/25/13 R)
Pay 0.40

Sweet’N Low Packet 100 ct: $1.75
$0.50/1 Sweet’N Low Packet printable
Pay $1.25

V8 Splash 64 oz: $2
$1/2 V8 Splash, exp. 12/31/13 (Labels For Education Booklet)
Pay $1.50

Kellogg’s Pop Tarts 8 ct: $2
$1/3 Kellogg’s Pop Tarts Toaster Pastries or Pop Tars Mini Crisps printable
$1/3 Kellogg’s Pop-Tarts Toaster Pastries or Kellogg’s Pop-Tarts Mini Crisps printable
Pay $1.67

Nutella 13 oz: $3.85
$1/1 Nutella Hazelnut Spread, exp. 11/30/13 (RP 08/11/13 R)
Pay $2.85

Nestle Nesquik Powder 10.9 oz: $2.75
$1/1 Nestle Nesquik Powder or Ready-To-Drink printable
$1/1 Nestle Nesquik Powder or Syrup, exp. 9/17/13 (School Is Back In Session Booklet)
$1/2 Nestle Nesquik Powder or Syrup, exp. 9/29/13 (RP 08/04/13 R)
$0.50/1 Nestle Nesquik Powder or Syrup, exp. 9/29/13 (RP 08/04/13 R)
Pay $1.75

Post Honey Bunches of Oats Cereal $2.75
$1/1 Honey Bunches of Oats Cereal, exp. 9/29/13 (SS 08/18/13 R)
$1/1 Post Cereal, exp. 12/31/13 (Labels For Education Booklet)
$1/2 Post Cereals and Treats printable
Pay $1.75

Health Care

Benadryl Children’s Allergy 4 oz: $4.50
$1/1 Benadryl Adult or Children’s Benadryl Product printable
$1/1 Benadryl Adult or Children’s Benadryl printable
$1/1 Children’s Benadryl Product printable
Pay $3.50

Sudafed PE Cough & Cold 4 oz, Pressure & Pain Sinus, or Cold & Cough 24 ct: $5.50
$2/1 Sudafed Product printable
$2/1 Sudafed Children’s PE Product printable
$2/1 Sudafed, Sudafed PE, or Children’s Sudafed Product, exp. 9/29/13 (SS 09/15/13)
$1/1 Sudafed, Sudafed PE, or Children’s Sudafed Product, exp. 11/15/13 (SS 09/15/13)
Pay $3.50

Children’s Tylenol Cherry or Grape 4 oz: $5.50
$2.50/2 Tylenol Children’s or Motrin Children’s Product, exp. 9/30/13 (SS 08/25/13 R)
$1/1 Tylenol Children’s or Motrin Children’s Product, exp. 9/30/13 (SS 08/25/13 R)
Pay $4.25

Household

Sparkle Paper Towels 6 rolls: $3.95
$1/1 Sparkle Package printable
$1/1 Sparkle Paper Towels, exp. 12/31/13 (ALL YOU July ’13)
Pay $2.95 (0.50 a roll!)

Xtra Laundry Detergent 144 oz: $4.50
$1 off Xtra Laundry Detergent, exp. 9/15/13 (Blinkie)
Pay $3.50

Ajax Liquid Detergent 52 oz: $2.50
$0.35/1 Ajax Dish Liquid or Dish Packs, exp. 9/28/13 (SS 09/08/13 #2)
$0.35/1 Ajax Landry Detergent, exp. 10/15/13 (SS 09/08/13 #2)
Pay $2.15

Cottonelle Toilet Paper 12 big rolls: $5
$0.50 off Cottonelle Toilet Paper, exp. 9/22/13 (SS 08/11/13)
Pay $4.50

Cleaning Bleach 128 oz: $1.95

Brawny Paper Towels 8 Giant Rolls: $9.75
$1/1 Brawny Pick-A-Size Paper Towels Package, exp. 12/31/13 (Peelie)
$1/1 Brawny Pick-A-Size Paper Towels, exp. 6/30/14 (Peelie)
$2/2 Brawny Paper Towel, exp. 10/15/13 (RP 09/15/13 R)
$0.55/1 Brawny Paper Towel, exp. 10/15/13 (RP 09/15/13)
Pay $8.75

Glade Wax Melts 8 ct: $2.50
$1/2 Glade Products printable
$1/2 Glade Wax Melts printable
$1/2 Glade Wax Melts Excluding Glade Wax Melts Warmer printable
$1/2 Glade Wax Melts printable
$1/2 Glade Wax Melts, exp. 10/5/13 (SS 08/25/13)
$1/2 Glade® Fall Collection products DG Coupon
$1.50/2 Glade Fall Collection Products, exp. 9/21/13

Pay $1.25 if fall collection included

Glade Jar Candles: 2.50
$1/2 Glade Jar Candles printable
$1/2 Glade Products printable
$1/2 Glade Jar Candle printable
$1/2 Glade Jar Candles, exp. 9/21/13 (SS 08/18/13)
$1.50/2 Glade Fall Collection Products, exp. 9/21/13 (SS 08/18/13)
$1/2 Glade® 4 oz. Jar Candles DG Coupon
Pay $1.25 (if Fall Collection included)

Glade Automatic Spray Refills: $4.50
$1/1 Glade Automatic Spray Refill, exp. 9/21/13 (SS 08/18/13)
$1.50/2 Glade Fall Collection Products, exp. 9/21/13 (SS 08/18/13)
$1.50/2 Glade Automatic Spray Refills printable
$1.50/2 Glade Automatic Spray Refills printable
$1/2 Glade Fall Collection Product printable
$1/1 Glade Automatic Spray Refill printable
$1.50/2 Glade Automatic Spray Refills, exp. 11/9/13 (SS 09/15/13)
$1/1 Glade® Automatic Spray refill DG Coupon
Pay $2.50

BRIGHT Air Odor Eliminator 14 oz: $2.25
$0.50/1 BRIGHT Air Super Odor Eliminator printable
Pay $1.75

Purina Beggin Strips 6 oz: $2.50
$1/2 Purina Beggin Dog Snacks, exp. 9/30/13 (RP 06/30/13)
$1.10/2 5.5oz or larger packages of Purina® brand Dog Snacks
Pay $1.45

Purina Dog Chow 20 lb: $13.50
Will depend on which varieties are included.
$1.60/1 Purina Dog Chow Light & Healthy printable
$1.10/1 Purina Dog Chow Light & Healthy Brand Adult Dog Food printable
$2/1 Purina Dog Chow Light & Healthy, exp. 10/26/13 (RP 07/28/13 R)
$1/1 Purina Puppy Chow, Dog Chow, Active Senior 7+, Healthy Morsels or Little Bites, exp. 10/26/13 (RP 07/28/13 R)
$2/1 Purina Puppy Chow, Dog Chow, Active Senior 7+, Healthy Morsels or Little Bites, exp. 10/26/13 (RP 07/28/13 R)
$3/1 Purina Dog Chow Light & Healthy, exp. 10/26/13 (RP 07/28/13 R)
Pay $10.50

Fresh Step Extreme Scoopable Cat Litter 12 lb: $6.75
$3/1 Fresh Step Scoopable Cat Litter printable
Pay $3.75

Purina Cat Chow 16 lb: $14
$1/1 Purina Cat Chow, exp. 9/30/13 (SS 06/30/13)
$1/1 Purina Cat Chow, exp. 11/18/13 (RP 08/18/13)
Pay $13

Windex Glass Cleaner 32 oz: $2.50
$1.50/2 Glade, Scrubbing Bubbles or Windex Products printable
Pay $1.75

Scrubbing Bubbles Foaming Bathroom Cleaner 22 oz: $2.50
$1.50/2 Glade, Scrubbing Bubbles or Windex Products printable
Pay $1.75

Personal Products

Johnson’s Baby oil 14 oz: $3
$0.50/1 Johnson’s Body Product, exp. 11/10/13 (RP 09/15/13)
$0.75/1 Johnson’s Baby Oil Product, exp. 11/10/13 (RP 09/15/13)
Pay $2.25

Desitin Rapid Relief Cream 2 oz: $3
$1/1 Desitin Rapid Relief Cream printable
$0.75/1 Desitin Diaper Rash Ointment printable
$0.75/1 Desitin Product printable
Pay $2

Desitin Maximum Strength 3 oz: $4.50
$1/1 Desitin Maximum Strength Original Paste printable
$0.75/1 Desitin Diaper Rash Ointment printable
$0.75/1 Desitin Product printable
Pay $3.50

Huggies Baby Wipes 56 ct: $2
$0.50/1 Huggies Baby Wipes printable
Pay $1.50

Luvs Diapers: $15
$1/1 Luvs Diapers printable
Pay $14

Suave Professionals Moroccan Infusion Shampoo or Conditioner
Buy $10 in Select Unilever Products Save $3 Instantly
$1.25/1 Suave Professionals Moroccan Infusion Shampoo or Conditioner (Ibotta Deposit)
$1/1 Suave Professionals Moroccan Infusion Styling Oil, exp. 9/22/13 (RP 08/25/13)
$0.50/2 Suave Professionals Moroccan Infusion Shampoo or Conditioner, exp. 9/22/13 (RP 08/25/13)

Axe Shower Gel $3.50
Buy $10 in Select Unilever Products Save $3 Instantly
$0.75/1 Axe Shower Gel or Detailer Shower Tool, exp. 9/22/13 (RP 08/25/13)

Vaseline Spray & Go Moisturizer 6.5 oz: $6
Buy $10 in Select Unilever Products Save $3 Instantly
$1/1 Vaseline Spray & Go Moisturizer, exp. 9/15/13 (ALL YOU Aug ’13)
Coupon Expires Sunday!

Tresemme Shampoo or Conditioner 25 oz : $4.50
Buy $10 in Select Unilever Products Save $3 Instantly
$1 off Tresemme Shampoo or Conditioner wyb Styling Product, exp. 9/22/13 (RP 08/25/13)

Tresemme Styling Product 9-11 oz: $3.50
Buy $10 in Select Unilever Products Save $3 Instantly
$1 off Tresemme Shampoo or Conditioner wyb Styling Product, exp. 9/22/13 (RP 08/25/13)

Suave Deodorant Product Twin Pack: $2.75
Buy $10 in Select Unilever Products Save $3 Instantly
$0.50/1 Suave Deodorant Product, exp. 9/22/13 (RP 08/25/13)
$0.75/2 Suave Deodorant Product, exp. 9/22/13 (RP 08/25/13 R)
Pay $2.25

Sensodyne Toothpaste Mint or Extra Whitening Mint or Pronamel 2.7 oz: $3.50
$0.75/1 Sensodyne Product printable
$1/1 Sensodyne Pronamel Toothpaste, exp. 11/3/13 (RP 09/08/13 R)
$1/1 Sensodyne Toothpaste, exp. 11/3/13 (RP 09/08/13 R)
Pay $2.50

Poligrip 2.4 oz or Denture Adhesive for Partials: $4.50
$1/1 Super Poligrip printable
$1/1 Super Poligrip Product, exp. 10/8/13 (RP 09/08/13)
Pay $3.50

Add Comment