Today's Fresh Market Deal »

Fresh Market’s BEST Weekly Deals 2/13-2/19

fresh markets best weekly deals 213 219 Fresh Market’s BEST Weekly Deals 2/13 2/19

I only post the “BEST” Deals each week in this matchup on purpose. If it was featured in the ad and it isn’t listed below, I just didn’t think it was that good of a price to share. So try not to purchase items that aren’t listed below-unless you can’t wait for a better sale. Any items listed in RED are items you might want to consider Stocking Up on!

M&M’s 12.6 oz Valentine’s Candy $2.50
Use the $1.50 off 2 M&M’s Chocolate Candies Coupon from the 1-27-13 RP
Total cost $1.75

Nestle 10-12 oz Morsels $1.99
Use the $1 off 2 Nestle Morsels Coupon from the 2-3-13 RP
Or, use the $.50 off 2 Nestle Morsels Coupon
Total cost as low as $1.49

Toblerone 3.52 oz Bars $1.50
Use the in-ad Store Coupon $.75 each with purchase of 2
Total cost $.75 each

Western Family 1 lb Salted or Unsalted Butter $2

Kellogg’s 21-22 oz Pop Tarts $2.50

Fresh Pineapple $.79 a lb

To see the rest of this week’s AWESOME Deals from Fresh Market, click the button below this line that says “Click Here for the Rest”…..

Red Potatoes $.50 a lb

Betty Crocker 15.25-16.25 oz Cake Mixes $.99

Campbell’s 18.6-19 oz Chunky Sounds $1.25
Use the $1 off 4 Campbell’s Chunky Soups Coupon from the 1-13-13 SS or the 2-3-13 SS
Or, use the $.50 off 2 Campbell’s Chunky Soups Coupon from the 1-13-13 SS
Or, use the $1 off 3 Campbell’s Chunky Soups Coupon from the 1-13-13 SS
Or, use the $.50 off 3 Campbell’s Chunky Soups Coupon from the 1-6-13 SS
Total cost as low as $1

SoBe, SoBe Lifewater 20 oz, 18.5 oz Lipton Pure Leaf, 20 oz Lipton Naturals, 16 oz Amp or 24 oz or 1 Liter Brisk Tea $1
Use the in-ad Manufacturer Coupon: 10 for $8 with purchase of 10
Total cost $.80 each

7-Up or A&W Ten 2 liter Products $.99

Shasta 6 pk 12 oz Cans $1.67

Nabisco 10.5-12 oz Cheese Nips $1.50
Use the $.75 off 2 Nabisco Products Coupon from the 1-6-13 SS (expires 2-18-13) or the 1-27-13 SS
Total cost $1.13

Keebler 9.5-16 oz Townhouse or 8.5 oz Wheatables Crackers $1.99
Use the $1 off 2 Keebler Crackers Coupon from the 1-27-13 RP
Total cost $1.49

Kellogg’s 6.2 oz Rice Krispie Treats $1.67
Use the $.55 off 1 Kellogg’s Rice Krispie Treats Buttery Toffee or Double Chocolately Chunk Coupon from the 2-10-13 RP
Total cost $1.12 (if select variety is included)

Keebler 6-7 oz Cheez It Crackers $1.67
Use the $1 off 2 Keebler Cheez It Crackers Coupon from the 1-27-13 RP
Total cost $1.17 

Mr. Dee’s 24 oz Golden Rounds, Crinkle Fries or Hash Browns $1.50

Western Family 24 oz Sour Cream $1.59

Western Family 8 oz Original, Lite or Whipped Cream Cheese $1.49

Jonagold or Braeburn Apples $.99 a lb

All 50 oz Liquid or 24 ct Mighty Packs Laundry Detergent $2.99
Use the $2 off 2 All Laundry Detergent Coupon from the 1-6-13 RP (expires 2-17-13)
Total cost $1.99

Western Family 6.4-8.2 oz Toothpaste $1

Maybelline Select Mascara $4.99
Use the $1 off 1 Maybelline New York Mascara Coupon from the 2-3-13 RP or the 1-6-13 RP
Total cost $3.99 (if select variety is included)

I only post the “BEST” Deals each week in this matchup on purpose. If it was featured in the ad and it isn’t listed below, I just didn’t think it was that good of a price to share. So try not to purchase items that aren’t listed below-unless you can’t wait for a better sale. Any [...]

Visit