Today's Raley's Deal »

Raleys and Bel-Air Weekly Ad 8/21-8/28

raleys and bel air weekly ad 821 828 Raleys and Bel Air Weekly Ad 8/21 8/28

Here are the best deals I see at Raley’s this week. You can also see the Raley’s Coupon Policy here.

You can read about the loyalty card program here. They are now accepting registrations in store or online here.

ProduceWhite Flesh Peaches or Nectarines (per lb) – $1.99Pluots (per lb) – $1.99Cantaloupe or Honeydew – $2.50Strawberries, Raspberries, Blackberries, and BlueberriesBuy One Get One FreeOrganic ProduceOrganic Heirloom Tomatoes (per lb) – $2.99Full Circle Organic Tomatoes on the Vine (per lb) – $2.99Grocery ItemsKnorr Pasta or Rice Sides – $1.00J.R. Watkins Cleaning Products or Hand SoapBuy One Get One FreeHefty Slider Bags – $2.99Use $1/2 Hefty Slider Products, RP 5/5/13
Final Price: $2.49 when you buy 2Cooked Ham or Roasted Turkey (per lb) – $4.99A&W, Sunkist, or 7-up 12 packs (when you buy 2 or more) – $2.99Zico Coconut Water – $2.00Submit for a $.75/1 Zico Coconut Water Ibotta Credit
Final Price: $1.25 after Ibotta CreditSimply Orange, Apple, or Grapefruit Juice – $3.00Use $.75/1 Simply Orange Juice (59oz)
Final Cost: $2.25 when you buy the Orange variety.Pork Loin New York or Rib Eye Chops (per lb) – $3.99General Mills Family Size Cereal – $2.50Use $.50/1 Cheerios Cereal, SS 7/14/13
Or Use $.60/1 Cheerios Cereal 
Or Use $1/2 Cheerios Product
Or Use $1.10/2 Cheerios Product
Final Cost: VariesBlack Angus New York Steak (per lb) – $5.99Whole Fryer Chicken (per lb) – $0.99Healthy Choice or Marie Calendar Dinners or Bakes – $2.00Powerade Sports Drinks – $0.69Progresso Vegetable Classic Soups (when you buy 5) – $0.99Use Two $.50/2 Any Progresso Soup Coupons
Final Price: $.79 each when you buy 5Nature Valley Granola Bars – $2.50Use $.50/1 Nature Valley Granola Bars, SS 08/04/13
Final Price: $2.00Fiber One Bars – $2.50Use $.50/1 Fiber One Products, SS 8/04/13
Final Price: $2.00 eachMotts Applesauce Snack and Go (4-Pack) – $2.00Green Giant Vegetables – $1.00Betty Crocker Cake Mix or Frosting – $1.50Betty Crocker Fruit Snacks – $2.00Use $.50/1 Betty Crocker Fruit Snacks
Final Price:$1.50Yoplait Go-Gurt (8 count) – $2.00Use $.75/2 Yoplait Go-Gurt Item, SS 8/4/13
Final Cost: $1.63 when you buy 2Crystal Geyser Water (24 pack) – $2.99Hershey’s Standard Size Candy – $0.59Prego Spaghetti Sauces – $1.67Eggo Waffles, Pancakes, and French Toast – $2.00Use $1/3 Eggo Product Coupon
Final Price: $1.67 when you buy 3Sunnyside Yogurt Cups – $0.49Yoplait Greek Yogurt Cups – $1.00Buy 5 and Use $1/5 Greek Yogurt

Here are the best deals I see at Raley’s this week. You can also see the Raley’s Coupon Policy here. You can read about the loyalty card program here. They are now accepting registrations in store or online here. ProduceWhite Flesh Peaches or Nectarines (per lb) – $1.99Pluots (per lb) – $1.99Cantaloupe or Honeydew – […]

Check out my pinterest boards for crafts, recipes, jokes and more!

Visit