Today's Shop-n-Save Deal »

Shop N Save Weekly Ad 2/19/14-2/25/14

shop n save weekly ad 21914 22514 Shop N Save Weekly Ad 2/19/14 2/25/14You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double coupons. Familiarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy.

Red Hot Buys:

Essential Everyday Macaroni & Cheese= 3/$1
Buy 3
-Use (3) $0.75/1 Essential Everyday Product (01/26 RP)
Final Price= FREE

Essential Everyday Fat Free Yogurt= 2/$1
-Use $0.75/1 Essential Everyday Product (01/26 RP)
Final Price= FREE

Friskies Canned Cat Food (5.5 oz)= 10/$5
Buy 12
-Use(2) B5G1 Purina Friskies Canned Cat Food (12/08 RP)
Final Price= $0.42 each

Flav-R-Pac Classic Vegetables= $0.79
-Use $0.35/1 Flav-R-Pac or Westpac Product (12/8 SS) or
-Use Save 35¢ on any Flav-R-Pac/ Westpac product
Final Price= $0.44

Friskies Party Mix (21 oz)= 4/$5
Buy 2
-Use $1/2 Purina Friskies Dry Cat Food (02/09 RP)
Final Price= $0.75 each

Milk Bone Dog Biscuits (9-24 oz)= 2/$6
Buy 2
-Use $1/2 Milk-Bone Original Medium Biscuits (02/09 RP)
Final Price= $2.50 each

Friskies Cat Food= 2/$8
Buy 2
-Use $1/2 Purina Friskies Dry Cat Food (02/09 RP)
Final Price= $3.50 each

Iams Cat Food (2.9-3.2 lbs)= $5.77
-Use $2.00 off ONE Dry IAMS Cat Food
Final Price= $3.77

Kibbles ‘n Bits Dry Dog Food (16 lbs) = $8.99
-Use $1/1 Kibbles ‘N Bits Dry Dog Food (01/05 RP)
Final Price= $7.99

Essential Everyday Scoopable Cat Litter (30 lbs)= $9.62
-Use $0.75/1 Essential Everyday Product (01/26 RP)
Final Price= $8.87

Purina Dog Chow (16-18.5 lb) = $9.99
-Use $1/1 Purina Dog Chow (01/26 RP)
Final Price= $8.99

Meow Mix Dry Cat Food (13.5-16 lbs.)= $9.99
-Use $0.75/1 Meow Mix Dry Cat Food (01/05 RP)
Final Price= $9.24

Iams Dog Food (15 lbs) = $17.99
-Use $2.00 off ONE Dry IAMS Dog Food
Final Price= $15.99

$1 & Under Deals:
Meow Mix Tender Favorites= 5/$3
Super Chill Sparkling Ice= 4/$3
Starkist Chunk Light Tuna= $0.79
California Iceberg Lettuce= $0.79
Amp Energy, Sobe, Pure Leaf or Aquafina= 10/$8
Larry’s Potatoes= 10/$10
Cake Mate Gels or Sugar Decors= 10/$10
Non-Edible Decorating Items= 10/$10
Handi-Foil Traditional Bakeware= 10/$10
Idahoan Mashed Potatoes= 10/$10
Barilla Pasta= 10/$10
Prairie Farms Greek Yogurt= 10/$10
Cole’s Mini Garlic or Cheese Bread= 10/$10
Yo Phoria Probiotic Smoothie= 10/$10

Jolly Time Microwaveable Popcorn= 3/$5
Get a $5 gift card wyb (3)

Buy 3
-Use $0.60/1 Jolly Time Microwave popcorn (01/05 SS) or
-Use $1/2 Time Healthy Pop Microwave Popcorn
Final Price= FREE + overage!

Essential Everyday Chips, Pretzels or Snacks= 3/$5
-Use $0.75/1 Essential Everyday Product (01/26 RP)
Final Price= $0.92 each

Old Orchard Juice= 2/$3
Buy 2
-Use $1/2 Old Orchard 100% Juice Blends
Final Price= $1 each

You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double coupons. Familiarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy. Red Hot Buys: Essential Everyday Macaroni & Cheese= 3/$1 Buy 3 -Use (3) $0.75/1 Essential Everyday Product (01/26 RP) Final Price= FREE Essential Everyday Fat Free Yogurt= 2/$1 [...]

Visit