Today's Shop-n-Save Deal »

Shop N Save Weekly Ad Deals 11/11 – 11/24

shop n save weekly ad deals 1111 1124 Shop N Save Weekly Ad Deals 11/11 – 11/24You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double couponsFamiliarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy. BELOW ARE MY TOP PICKS (listed in Final Price order)

Deals $1 & Under:
Jiffy Corn Muffin Mix = $.38
Imperial Margarine = $.48
Libby’s Green Beans or Corn = $.56
Campbell’s Gravy = $.60
Super Chill 2 Liters = 3/$2
Heinz Homestyle Gravy = $.88
Farm Stand U.S. No. 1 Russet Potatoes = $.98
Reser’s Cole Slaw, Macaroni Salad, Mustard Potato Salad, Amish Potato Salad, Amish Macaroni Salad = $1
Kraft Marshmallows = 10/$10
Del Monte Fruit = 10/$10
Del Monte Pineapple = 10/$10
McCormick Brown Gravy Mix = 10/$10
Birdseye Steam Fresh Vegetables = 10/$10

Prairie Farms Yogurt = 10/$5
Buy 3
-Use B2G1 FREE Prairie Farms Yogurt, Light or Original, 6 oz
Final Price = $.33 each

Cool Whip = $.98
Buy 2
-Use $1/2 Craft Cool Whip Toppings, 8 oz+ (no longer available)
Final Price = $.48 each

Flav-R-Pac Classic Vegetables = 10/$10
-Use $.50/1 Flav-R-Pac or Westpac Product (9/9 SS)
Final Price = $.50

Stove Top Stuffing = 10/$10
Buy 2
-Use $1/2 Kraft Stove Top Stuffing Mix, 6 oz+  (no longer available)
Final Price = $.50 each

Del Monte Vegetables = 4/$3
Buy 4
-Use $.50/4 Del Monte Green Beans, 14.5 oz+
Final Price = $.63 each

Prairie Farms Sour Cream or Dip (16oz) = $1
-Use $.35/1 Prairie Farms Sour Cream, 16 oz, Any Variety
Final Price = $.65

Philadelphia Cream Cheese = 4/$5
-Use $.50/1 Kraft Philadelphia Cream Cheese Spread (10/14 SS)
Final Price = $.75

Carnation Evaporated Milk = 4/$5
Buy 2
-Use $.50/2 Nestle Carnation Evaporated Milk, cans, 12 oz (9/30 RP) or
Final Price = $1 each

Green Giant Valley Fresh Steamers = 4/$5
Buy 2
-Use $.50/2 Green Giant Valley Fresh Steamers, frozen vegetables, 11 – 12 oz (10/28 SS or 11/11 SS)
Final Price = $1 each

Other Deals:

Flav-R-Pac Corn on the Cob = 2/$4
-Use $.50/1 Flav-R-Pac or Westpac Product (9/9 SS)
Final Price = $1.50

Pillsbury Grands! Biscuits = 3/$5
Buy 3
-Use $.40/3 Pillsbury Grands! Biscuits (11/11 SS) or
-Use $.40/3 Pillsbury, refrigerated GRANDS! Biscuits (11/4 SS)
Final Price = $1.53 each

Nestle Ready to Bake Tollhouse Cookies = 2/$5
-Use $.75/1 Nestle Toll House Ultimates Refrigerated Cookie Dough (10/7 RP)—if included
Final Price = $1.75

Pillsbury Cinnamon or Crescent Rolls = 2/$4
Buy 3
-Use $.60/3 Pillsbury Sweet Rolls OR Grands Sweet Rolls or
-Use $.40/3 Pillsbury Crescent Dinner Rolls or
-Use $.40/3 Pillsbury Crescent Dinner Rolls (11/11 SS) or
-Use $.40/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls (11/11 SS) or
-Use $.40/3 Pillsbury, crescent dinner rolls (11/4 SS)
Final Price = as low as $1.80 each

Pillsbury Ready to Bake or Chub Cookie Dough = 2/$5
Buy 2
-Use $.75/2 Pillsbury Cookie Dough, refrigerated (11/11 SS)
Final Price = $2.13 each

Hormel Country Crock Mashed Potatoes = 2/$6
-Use $1/1 Hormel Country Crock Side Dish or
-Use $1/1 Hormel, Country Crock Side Dish (11/4 SS)
Final Price = $2

Dixie Plates, Bowls or Cups = 2/$5
Buy 2
-Use $1/2 Dixie or Dixie Ultra Plates and Bowls
Final Price = $2 each

Hefty One Zip Bags = 2/$5
Buy 2
-Use $1/2 Hefty Slider Bags (9/30 SS)
Final Price = $2 each

C&H Granulated Sugar = $2.38
Buy 2
-Use $.75/2 C&H Sugar Products, 2 lbs+
Final Price = $2.01 each

Nestle Tollhouse Morsels (10-12oz) = $2.38
Buy 2
-Use $.75/2 Nestle Toll House Morsels (11/14 SS)
Final Price = $2.01 each

McCormick Vanilla Extract = $3.18
Buy 2
-Use $2/2 McCormick Extracts (11/4 RP) or
-Use $.50/2 McCormick Extracts
Final Price = as low as $2.18 each

Sister Schubert’s Rolls = 2/$6
-Use $.75/1 Sister Schubert’s Mini Loaves or Sweet Hawaiian Rolls
Final Price = $2.25

Jack’s 12 Inch Pizza = 3/$9
-Use $.75/1 Jack’s Pizza, 15-30.5 oz or
-Use $.75/1 Jack’s Pizza, 15 – 30 oz (10/28 RP)
Final Price = $2.25

Pillsbury Already Pie Crust = 2/$5
Buy 2
-Use $.50/2 Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts or
-Use $.50/2 Pillsbury Pie Crusts, refrigerated (11/11 SS)
Final Price = $2.25 each

Prairie Farms Old Recipe Ice Cream = $2.77
-Use $.50/1 Prairie Farms Old Recipe Ice Cream, Any Variety, 56 oz
Final Price = $2.27

Aussie Shampoo or Conditioner = $2.97
Buy 2
-Use $1/2 Herbal Essences or Aussie (10/7 RP)
Final Price = $2.47 each

Smart Balance Spread (15oz) = 2/$6
-Use $.50/1 Smart Balance Spreadable Butter or Blended Butter Sticks (9/30 SS)
Final Price = $2.50

North Star Old Fashioned Cones = 2/$7
-Use $.50/1 North Star Frozen Treat, Any Variety
Final Price = $3

DiGiorno 12 inch Pizza = 2/$12
Buy 3
-Use B2G1 FREE DiGiorno (10/28 RP)
Final Price = $4 each

Splenda Sugar Blend for Baking (32oz) = $5.88
-Use $1/1 Splenda Product
Final Price = $4.88

Starbucks K-Cup Coffee (10ct) = $7.98
Buy 2
-Use $3/2 Starbucks Coffee (IE), Bags 11oz+, K-Cup pack, or Via Ready Brew, Excluding 3 pk  or
-Use $3/2 Starbucks Coffee, 11 oz+ (10/7 SS)—expires 11/15
Final Price = $6.48 each

Folgers Coffee (22.6-33.9oz) = $7.48
-Use $.50/1 Folgers Coffee Product, 3 oz+ or
-Use $1/2 Folgers, coffee, 3 oz+ (11/4 RP)
Final Price =$6.98

sns11 300x111 Shop N Save Weekly Ad Deals 11/11 – 11/24Save $5 Instantly wyb (10) Participating Kraft Items:
Kraft Skillets = 4/$9
Kraft Singles = 2/$5
Kraft Cheese Slices = 2/$5
Planter’s Peanuts (16oz) = 2/$6
Planter’s Nuts = $3.98
Kraft Velveeta = $5.78

Kraft Salad Dressing or Sizzling Salad Kit = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Kraft Dressings, 16 oz, any (no longer available)
Final Price = $1.50 each 

Kraft Cheese = 2/$4
Shredded, Crumbles, Cubes, Chunk or Cracker Cuts Assorted Varieties
Buy 2
-Use $1/2 Kraft Natural Shredded Cheese, 8 oz+  (no longer available)
Final Price = $1.50 each

Kraft Velveeta Shells & Cheese, Deluxe Macaroni & Cheese or Homestyle = 2/$4
Buy 2
-Use $1/2 Kraft Velveeta Shells(no longer available) or
-Use $1/2 Kraft Homestyle (11/11 SS)
Final Price = $1.50 each

Capri Sun = 3/$7
Buy 2
-Use $1/2 Capri Sun Products or Kool-Aid Jammers, 10 pk  (no longer available)
Final Price = $1.83 each

Kraft Miracle Whip or Mayonnaise (22-30oz) = $2.98
-Use $1/1 Kraft Mayo or Miracle Whip Squeeze Dressing, 22 oz+ (no longer available) or
-Use $.35/1 Kraft Mayo (11/11 SS)
Final Price = as low as $1.98

Mio Liquid Concentrate = $3.88
-Use $1/2 MiO Liquid Water Enhancers or
-Use $1.50/1 MIO, liquid water enhancer (10/28 SS)
Final Price = as low as $2.38

Oscar Mayer Bacon = 2/$7
-Use $1/1 Oscar Mayer Pork Bacon,12 oz+
Final Price = $2.50

Gevalia Coffee (12oz) = $6.98
-Use $1/1 Gevalia Coffee, 12 oz  or
-Use $1.50/1 Gevalia Coffee (11/11 SS)
Final Price = as low as $5.48

Maxwell House Coffee (28-34.5oz) = $7.68
-Use $1/1 Maxwell House Coffee, 28-30.6 oz  (no longer available)
Final Price = $6.68



pf button both Shop N Save Weekly Ad Deals 11/11 – 11/24

You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double couponsFamiliarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy. BELOW ARE MY TOP PICKS (listed in Final Price order) Deals $1 & Under: Jiffy Corn Muffin Mix = $.38 Imperial Margarine = $.48 Libby’s Green Beans or Corn [...]

Visit