Today's Shop-n-Save Deal »

Shop N Save Weekly Ad Deals 1/27 – 2/2

shop n save weekly ad deals 127 22 Shop N Save Weekly Ad Deals 1/27 – 2/2You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double couponsFamiliarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy. BELOW ARE MY TOP PICKS (listed in Final Price order)

Deals $1 & Under:
Dannon Light & Fit Yogurt = 10/$5
Michelina’s Entrees = $.88
7 Up or Dr Pepper 2 Ltr. btls. = $.88
Fresh Avocados = $.88
Brooks Chili Beans = 10/8.88
Sweet Red, Orange or Yellow Bell Peppers = $.98
Reser’s Original or Mustard Potato Salad, Amish Potato Salad, Cole Slaw, Macaroni Salad = $1
Azteca Flour Tortillas = $1
Taco Bell Taco Shells = 10/$10
Jell-O Pudding or Gelatin = 10/$10
Gatorade = 10/$10

Prairie Farms Yogurt = 10/$5
Buy 4
-Use B3G1 FREE Prairie Farms Fat Free Yogurt Snack Cups, 4 oz
Final Price = $.38 each

Progresso Classic Soups = $.96
Buy 2
-Use $.50/2 Progresso (1/6 SS or 1/20 SS)
Final Price = $.71 each

sns31 Shop N Save Weekly Ad Deals 1/27 – 2/2Buy (4) Totino’s Party Pizza for $5 in a single transaction, get (1) FREE:

Totino’s Party Pizza = 4/$5
Buy 5
-Use $1/5 Totino’s Crisp Crust Party Pizza Products
Final Price = $1 each

Other Deals:

SuperPretzel Soft Pretzels = 2/$5
Buy 2
-Use $1/2 SuperPretzel Soft Pretzel Products (1/13 RP) or
-Use $1/2 SuperPretzel Soft Pretzel Products
Final Price = $2 each

Hefty = 2/$5
50 ct. pkg. 8.75 Inch Lunch Plates or 12 oz. Bowls, 60 ct. pkg. 6.75 Inch Snack Plates, 24 ct. pkg. 0.25 Inch Deluxe Plates or One Zip Freezer or Storage Bags
Buy 2
-Use $1/2 Hefty, foam plates or bowls (1/27 RP) or
-Use SAVE $1.00 off any TWO (2) packages of Hefty® Foam plates or bowls  or
-Use $.75/2 Hefty, cups (1/27 RP) or
-Use SAVE $0.75 off any TWO (2) packages of Hefty® Cups
Final Price = as low as $$2 each

Jack’s 12 Inch Pizza = $2.77
-Use $.75/1 Jack’s Pizza, 15-30.5 oz
Final Price = $2.02

Nabisco Snack Crackers = 2/$5
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco, cookie / cracker, 6.5 oz+ (1/27 SS) or
-Use $.75/2 Nabisco (1/6 SS)
Final Price = $2.13 each

Nabisco Oreo Cookies = $2.98
Buy 2
-Use $.75/2 Nabisco, cookie / cracker, 6.5 oz+ (1/27 SS) or
-Use $.75/2 Nabisco (1/6 SS)
Final Price = $2.61 each

Orville Redenbacher Gourmet Popping Corn = 2/$3
Buy (2) Orville Redenbacher Popcorn AND (2) 7Up or Sunkist 2 Liters
-Get (2) FREE 7Up or Sunkist 2 Liters wyb (2) Orville Redenbacher Popcorn (3pk) (in-ad coupon)
Final Price = $3 for everything!

DiGiorno 12 Inch Pizza or Dipping Strips = 2/$12
Buy 3
-Use B2G1 FREE DiGiorno Pizzas, 26 – 33 oz, up to $6.01 (1/27 RP) or
-Use B2G1 FREE Digiorno Pizza
Final Price = $4 each

California Pizza Kitchen Pizza = 2/$12
-Use $1/1 California Pizza Kitchen Frozen Pizza
Final Price = $5

sns23 Shop N Save Weekly Ad Deals 1/27 – 2/2Buy 10 Participating Kraft Items in a single transaction and Save $5 instantly:
Kraft Macaroni & Cheese = 2/$4
Crystal Light Drink Mix (10-12qt) = 2/$5
A-1 Steak Sauce (10oz) = 2/$5
Kraft Miracle Whip or Mayonnaise (22-30oz) = $2.98
Crystal Light Liquid = 2/$7

Planters Natural Creamy Peanut Butter = 2/$4
-Use $1/1 Planters Peanut Butter, any jar (1/13 SS)
Final Price = $1

Kraft Cheese = 2/$4
Buy 2
-Use $.55/2 Kraft Cheese (1/20 SS)
Final Price = $1.73 each

Capri Sun = 3/$7
Buy 4
-Use B3G1 FREE Capri Sun, 10 ct, up to $2.60, excludes Super V or 100% Juice (1/6 SS)
Final Price = $1.75 each

Planter’s Peanuts (16oz) = 2/$6
-Use $1/1 Planters, jar, canister, bag or multipack except Almonds (1/27 SS) or
-Use $1/2 Planters, 4 – 21 oz, excluding pistachios (12/2 SS)
Final Price = $2

Kraft Sliced Cheese = 2/$5
Buy 2
-Use $.55/2 Kraft Cheese (1/20 SS)
Final Price = $2.23 each

Kraft American Singles = 2/$5
Buy 2
-Use $.55/2 Kraft Cheese (1/20 SS)
Final Price = $2.23 each

Mio Liquid Concentrate = 2/$7
-Use $1/1 MiO, regular, energy or fit (1/27 SS)
Final Price = $2.50

Kraft Velveeta = $5.68
-Use $0.55/1 Velveeta (1/20 SS)
Final Price = $5.13

Gevalia Coffee = $6.98
-Use $1.50/1 Gevalia (1/13 SS) or
-Use $1.50/1 Gevalia
Final Price = $5.48

Maxwell House Coffee (28-34.5oz) = $6.88
-Use $.75/1 Maxwell House or Yuban Instant Coffee, 8 oz+
Final Price = $6.13

sns43 Shop N Save Weekly Ad Deals 1/27 – 2/2Save $5 on Ground Beef instantly wyb (10) participating General Mills Products (thru 2/2):
Bugles = $.98

Old El Paso Seasoning = $.80
Buy 3
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup (1/27 SS) or
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup
Final Price = $.60 each

Old El Paso Refried Beans = 4/$5
Buy 3
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup (1/27 SS) or
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup
Final Price = $1.05 each

Old El Paso Taco Shells, Tortillas 8 Inch or Tostada Shells = 4/$5
Buy 3
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup (1/27 SS) or
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup
Final Price = $1.05 each

Old El Paso Rice = 2/$3
Buy 3
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup (1/27 SS) or
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup
Final Price = $1.30 each

Old El Paso Taco Sauce = 2/$4
Buy 3
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup (1/27 SS) or
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup
Final Price = $1.80 each

General Mills Chex Cereal = 2/$5
14 oz. box Corn or Wheat Chex, 12.8 oz. box Rice Chex, 13.5 oz. box Cinnamon Chex or 13.75 oz. box Apple Cinnamon Chex
Buy 2
-Use $1/2 General Mills Chex, Fiber One, Total, Wheaties, Oatmeal Crisp, Honey Nut Clusters, Raisin Nut Bran or Basic 4 (1/27 SS)
Final Price = $2 each

Old El Paso Dinner Kits = 4/$9
Buy 3
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup (1/27 SS) or
-Use $.60/3 Old El Paso, excludes Salsa, refrigerated, frozen or soup
Final Price = $2.05 each

Totino’s Pizza Rolls = 3/$10
-Use $.35/1 Totino’s Rolls Snacks (1/27 SS)
Final Price = $2.98 each




pf button both Shop N Save Weekly Ad Deals 1/27 – 2/2

You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double couponsFamiliarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy. BELOW ARE MY TOP PICKS (listed in Final Price order) Deals $1 & Under: Dannon Light & Fit Yogurt = 10/$5 Michelina’s Entrees = $.88 7 Up or Dr [...]

Visit