Today's Shop-n-Save Deal »

Shop N Save Weekly Ad Deals 1/6 – 1/12

sns 300x274 Shop N Save Weekly Ad Deals 1/6 – 1/12You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double couponsFamiliarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy. BELOW ARE MY TOP PICKS (listed in Final Price order)
sns2 300x122 Shop N Save Weekly Ad Deals 1/6 – 1/12

Thursday, 1/10 – $10 off your $50 Purchase (before coupons)


Deals $1 & Under:
Powerade (32oz) = $.78
Fuze (16.9oz) = $.78
Essential Everyday Pasta = 5/$4
Creamette Pasta = 10/$10
Glaceau Vitamin Water (20oz) = 10/$10
Smart Water (1 L) = 10/$10
Red Gold Salsa (16oz) = 10/$10
Rice-A-Roni = 10/$10
Flav-R-Pac Frozen Vegetables = 10/$10

Yoplait Simplait = 10/$5
-Use $0.30 off ONE CUP Yoplait Simplait™ Yogurt or
-Use $.40/1 Yoplait Simplait Yogurt, Void in LA, NJ, ND, NV & TN
Final Price = as low as $.20 each

Yoplait Yogurt = 10/$5
Buy 6
-Use $0.40 off 6 cups Yoplait Yogurt or
-Use $.40/6 Yoplait Yogurt (1/6 SS)
Final Price = as low as $.43 each

Starkist Chunk Light Tuna Pouches = 4/$5
Buy 2
-Use SAVE $0.55 on any TWO (2) StarKist® Single Serve Pouch Products
Final Price = $.98 each

Other Deals:

Post Cereal = 2/$4
Fruity or Cocoa Pebbles, Golden Crisp, Waffle Crisp, Honey Comb or Raisin Bran
-Use $.55/1 Post Pebbles Cereal (12/2 RP)
Final Price = as low as $1.45

Lean Cuisine Entrees = 5/$10
Buy 5
-Use B4G1 FREE Lean Cuisine Simple Favorites
Final Price = $1.60 each

Jack’s 12 Inch Pizza = $2.68
-Use $.75/1 Jack’s Pizza, 15-30.5 oz
Final Price = $1.93

Prairie Farms Cottage Cheese (16oz) = 2/$5
-Use $.35/1 Prairie Farms Cottage Cheese, Any Variety, 16 oz
Final Price = $2.15

Nature Valley Bars = 2/$5
Buy 2
-Use $0.50 off 2 boxes Nature Valley Granola Bars   or
-Use $.50/2 Nature Valley Granola Bars or Granola Thins, 5 ct+ (1/6 SS)
Final Price = $2.25 each

Kellogg’s Cereal = 3/$10
All Bran, Raisin Bran Crunch, Cracklin Oat Bran, Special K, Special K Red Berries
-Use $1/2 Kellogg’s Special K Cereals, 11.4 oz +  or
-Use $.70/1 Kellogg’s Special K Cereals or
-Use $1/2 Kellogg’s Cereal (12/9 RP)
Final Price = as low as $2.63

Kellogg’s Pop Tarts = 2/$8
Buy 3
-Use $1/3 Kellogg’s Pop-Tarts Toaster Pastries or Kellogg’s Pop-Tarts Mini Crisps, 6 ct+, Any Flavor, Mix or Match)
Final Price = $3.66 each

Oscar Mayer Carving Board Pork (11.5oz) = $5.78
-Use $1.00 off 1 OSCAR MAYER Carving Board Pulled Pork
Final Price = $4.78

Atkins Bars (5pk) = $6.43
-Use $1/1 Atkins bar, 5 pk (1/6 SS)
Final Price = $5.43

sns3 300x271 Shop N Save Weekly Ad Deals 1/6 – 1/12Save $5 Instantly wyb (5) Participating Oscar Mayer Items in a Single Transaction (1/6-1/12):
Oscar Mayer Fun Pack Lunchables = 2/$5.50
Oscar Mayer Meat or Turkey Hot Dogs = 2/$6
Oscar Mayer Complete Lunchables = 2/$6
Claussen Pickles = $3.68
Oscar Mayer Bacon = 2/$9
Oscar Mayer Beef Franks/Selects = $4.68
Oscar Mayer Butcher Cut Bacon = $6.98

Oscar Mayer Deli Shaved/Carving Board Selects = 2/$6
-Use $1/1 Oscar Mayer Carving Board Pulled Pork, or any Carving Board Meats
Final Price = $2

sns4 300x82 Shop N Save Weekly Ad Deals 1/6 – 1/12Potential Catalina + Get 50 BONUS eBox Tops:
Green Giant Just For One Broccoli & Cheese = 2/$5
Green Giant Big Sauce Bags = 2/$5

Progresso Soup = 2/$3
Buy 2
-Use $.50/2 Progresso Soup Cans (1/6 SS) or
-Use $.25/1 Progresso Light Soup Cans (1/6 SS) or
-Use $1/4 Progresso Soup Cans (12/9 SS)
Final Price = $1.25 each

Pillsbury Toaster Strudel = 2/$4
Buy 3
-Use $.75/3 Pillsbury Toaster Strudel OR Toaster Scrambles Pastries or Pancakes or
-Use $.85/3 Pillsbury Toaster Strudel or Toaster Scrambles or Pillsbury Pancakes or
-Use $.50/2 Pillsbury Toaster Strudel, Toaster Scrambles Pastries, or Pancakes (1/6 SS)
Final Price = $1.75 each

Betty Crocker Fruit Snacks = 2/$4.50
Get a Catalina wyb (4) Participating Fruit Flavored Snacks
-Use $.60/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Fruit, Fruit Gushers, or Fruit Roll-ups, or Ocean Spray, Mott’s or Sunkist Fruit Flavored Snacks or
-Use $.75/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Fruit, Fruit Gushers, or Fruit Roll-ups, or Ocean Spray, Mott’s or Sunkist Fruit Flavored Snacks (1/6 SS)
Final Price = $1.88

General Mills Cereal = 2/$5
Cheerios, Trix, Lucky Charms, Golden Grahams or Reeses Peanut Butter Puffs
Get a Catalina wyb (4) Participating Fruit Flavored Snacks
-Use $1/3 General Mills Big G Cereals (1/6 SS) or
-Use $.60/1 General Mills Trix Cereal or
-Use $1.10/3 General Mills Cereals or
-Use $1/2 General Mills Cereal (12/9 SS)
Final Price = as low as $1.90 each

Yoplait Go-Gurt = 2/$5
Buy 2
-Use $.75/2 Yoplait Go-GURT Yogurt, Yoplait Kids Cup Yogurt, Yoplait Trix Multipack Yogurt, Yoplait Splitz Yogurt, Void in LA, NJ, ND, NV & TN or
-Use $.75/2 Yoplait Go-Gurt, Kids Cups, Trix Multipack, and Splitz (1/6 SS) or
-Use $.85/2 Yoplait Go-Gurt Yogurt, Kids Cup Yogurt, Trix multipack Yogurt, or Splitz Yogurt
Final Price = as low as $2.08 each


Nature Valley Bars Granola Thins = 2/$5
Nature Valley Granola Bars = 2/$6
Buy 2
-Use $0.50 off 2 boxes Nature Valley Granola Bars  or
-Use $.50/2 Nature Valley Granola Bars or Granola Thins, 5 ct+ (1/6 SS)
Final Price = as low as $2.25 each

pf button both Shop N Save Weekly Ad Deals 1/6 – 1/12

You can view the Shop ‘n Save full ad HERE. Shop ‘n Save does NOT double couponsFamiliarize yourself with the Shop ‘n Save Internet Printable Coupon Acceptance Policy. BELOW ARE MY TOP PICKS (listed in Final Price order) Thursday, 1/10 – $10 off your $50 Purchase (before coupons) Deals $1 & Under: Powerade (32oz) = $.78 Fuze (16.9oz) [...]

Visit